Back

Престижна награда за училището – ученици спечелиха златен и сребърен медал на Международния финал на иновативното състезание firSTep 2024

Учениците от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София Селин А. и Енши Д. постигнаха изключителна престижна победа на Международния финал на иновативното състезание firSTep 2024 и спечелиха съответно златен и сребърен медал. Проектът на Селин „I think therefore I am” спечели златен

Прочетете повече »

Ученици от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София спечелиха златни и бронзови медали на Девето градско индивидуално ученическо първенство по тенис на маса

Мусаб Ц. спечели златен медал, а Алейна Б. бронзов медал в Девето градско индивидуално ученическо първенство по тенис на маса. Състезанието беше организирано в София от Столичната община и от Българската федерация по тенис на маса. Мусаб грабна безапелационно първото

Ученик от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София спечели златен медал на престижно състезание по шахмат в София

Джевдет М. от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София спечели златен медал на „Пети Детски шахматен турнир ЕЛИТ“. Състезанието се проведе в столицата, а нашият ученик беше безгрешен в изиграването на всяка една партия и затова заслужено взе първо място в категорията

Ученик от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София спечели първо място и се класира за едно от най-престижните международни състезания по танци “World Dance Contest 2024” в Нидерландия

Ученик от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София спечели първо място и се класира за едно от най-престижните международни състезания по танци “World Dance Contest 2024” в Нидерландия. Ванеса спечели всички гласове от журито с изящното си изпълнение по класически балет сред

Ученици от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София се класираха за Националния кръг на Олимпиадата по биология

Учениците от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София Елис Я. и Лора Р. се класираха за Националния кръг на Олимпиадата по биология. Те са сред двадесетте ученици от цялата страна, които са показали отлични знания. Елис и Лора се представиха изключително успешно

В училището беше проведено състезанието по БЕЛ и математика „4_Drujba”

Състезанието по БЕЛ и математика „4_Drujba” беше проведено за поредна година в училището. Ученическото съревнование се състоя и в ЧСУ „ДРУЖБА“ – Пловдив, като и двете състезания стартираха по едно и също време. Събитието е предназначено за деца, които през

Възпитаници от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София и от ЧСУ „ДРУЖБА“ – Пловдив участваха в семинар на Ученическите парламенти в Констанца

Възпитаници от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София и от ЧСУ „ДРУЖБА“ – Пловдив участваха в семинар на Ученическите парламенти в Констанца, Румъния. Срещата беше в Международното училище по информатика в румънския град. Участие в него взеха учениците от ЧСУ „ДРУЖБА“ –

По случай Международния ден на жената учениците от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София разговаряха с д-р Николета Кирчева

По случай Международния ден на жената в нашето училище гостува д-р Николета Кирчева. Тя прави научни изследвания в Института по оптически материали и технологии „Акад. Й. Малиновски“ към БАН. Тя е един от младите и успели родители от нашето училище

Родители, учители и ученици посетиха къмпинг „Потиграфу“

Родители, учители и ученици посетиха къмпинг „Потиграфу“ в Румъния. Той е собственост на “Lumina Educational Institutions” в северната ни съседка и се използва от частните училища целогодишно. Идеята за посещението в Румъния беше представена от родителите по време на среща

Ученици и учители се включиха в прехода до Черни връх по случай 3-ти март

Ученици и учители от ЧСУ “ДРУЖБА” – София” се включиха в прехода до Черни връх по случай 3-ти март. Събитието беше организирано от „Декатлон България“ по повод Националния празник на България и с цел промотиране на здравословния начин на живот.

Проектите на двама ученици от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София са класирани за големия финал на състезанието firSTep в Румъния

Проектите на двама ученици от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София са класирани за големия финал на състезанието firSTep в Румъния. Те са на учениците Селин А. и Енши Д. и са класирани в категорията „Социални и хуманитарни науки“ от над 600

Ръководствата на ЧСУ „ДРУЖБА“ – София и на ЧСУ „ДРУЖБА“ – Пловдив участваха в конференцията “Leading Minds Summit 2024” в централата на Microsoft в Букурещ

Ръководствата на ЧСУ „ДРУЖБА“ – София  и на ЧСУ „ДРУЖБА“ – Пловдив участваха в конференцията „Leading Minds Summit 2024”. Организатори на събитието бяха веригата частни училища “Lumina educational Institutions”, Департаментът по развитие на образованието към Lumina и Microsoft – Румъния,

С много и разнообразни активности учители и ученици от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София отбелязаха предстоящия Национален празник на България

С много и разнообразни активности учители и ученици от ЧСУ „ДРУЖБА“ – София отбелязаха предстоящия Национален празник на България. Честванията по случай 3-ти март започнаха още в началото на седмицата със специална изложба за забележителностите на България. подгтовена в часовете

Състезанието “Drujba_7” ще се проведе на 23.03.2024 година

Състезанието “Drujba_7” ще се проведе на 23.03.2024 година от 10.00 часа – в ЧСУ “ДРУЖБА” – София и в ЧСУ “ДРУЖБА” – Пловдив. Състезанието се провежда без такса за участие и в него могат да участват ученици от цялата страна,

ЧСУ „ДРУЖБА“ – София ще участва в прехода до Черни връх на 3-ти март

По случай Националния празник на България ЧСУ “ДРУЖБА” – София ще се включи в планинския преход на “Декатлон” до Черни връх. Събитието се организира от компанията по случай 3-ти март и ще започне на 03.03.2024 г. на спирката на спирката

Четирима ученици от ЧСУ “Дружба” – София спечелиха медали от Националния турнир по олимпийско таекуондо “Леон Оупън”

Четирима ученици от ЧСУ “Дружба” – София спечелиха медали от Националния турнир по олимпийско таекуондо “Леон Оупън”. Участие в състезанието взеха над 350 деца от 19 клуба. Нашето училище беше представено от 8 свои ученици сред състезателите и съдиите. Всички