HEREYA-DRUJBA OPEN

ВТОРИ МЕЖДУНАРОДЕН ШАХМАТЕН ФЕСТИВАЛ ЗА ДЕЦА ОТ 4 ДО 14 ГОДИНИ

“HEREYA-DRUJBA OPEN“ – 09.II.2020 г.

ДАТА И МЯСТО: 09 февруари 2020 г., гр. София, ЧУ „Дружба“, ж.к. „Обеля 2“, ул. 106 №3.

ОРГАНИЗАТОРИ: ЧУ „Дружба“, СК „Херея“, „Шахматен клуб ФОРС 64“, „Шахматен клуб ЕЛИТ”, БФШ 1928.

ЗАПИШИ СЕ ЗА УЧАСТИЕ

СИСТЕМА НА ПРОВЕЖДАНЕ: Състезанието ще бъде разделено на два паралелно провеждащи се турнира по Швейцарска система в 7 кръга:

• ЛИТЪЛ – ЗА ДЕЦА ДО 10 ГОДИНИ
  • ДЖУНИЪР – ЗА ДЕЦА ДО 14 ГОДИНИ

ПРАВО НА УЧАСТИЕ: Право на участие в турнир ЛИТЪЛ имат всички предварително записани състезатели, родени след 1.1.2010 г., а в турнир ДЖУНИЪР – състезатели, родени след 1.1.2006 г. Заявките за участие се подават в уеб сайт: www.hdopen.chessclubelit.com или на ел. поща: info@chessclubelit.com, моб.: +359 889 479 189.

Краен срок за записване: 08.02.2020 г. Организационна такса: 20 лв.

КОНТРОЛА ЗА ИГРА: 10 минути на състезател до края на партията, с добавяне на 5 секунди преди всеки ход, считано от първия.

НАГРАДИ:

• ТУРНИР ЛИТЪЛ: Победителите в категории до 6, до 8 и до 10 години (момчета и момичета) получават купа и златен медал, а призьорите в отделните възрастови групи – сребърни и бронзови медали.

Допълнителни награди: За най-малък участник (момче и момиче). Победителят в категория до 6 години получава предметна награда. Специални допълнителни награди ще бъдат раздавани след всеки изминал кръг.

II място50 лева
  • ТУРНИР ДЖУНИЪР: Победителите в категории до 12 и до 14 години (момчета и момичета) получават купа и златен медал, а призьорите в отделните възрастови групи – сребърни и бронзови медали. Специални допълнителни награди.